Világvége történet: A tiszteletlenség angyala

Világvége történet: A tiszteletlenség angyala

Isten magához hívta a tiszteletlenség angyalát. Egy kaszát, egy telefont és nyomtatványokat adott át neki:

– Valami történik ezzel a világgal. A férfiak már nem engem szolgálnak. Nem engem tisztelnek. Sokak már csak a nőket szolgálják, tisztelik csak. Eltűrik ezek tiszteletlenkedéseit, nem figyelve így rám. A dolgod az, hogy minden férfival végezz, aki eltűri a nők bármilyen szintű tiszteletlenségét!

Az angyal hallgatott. Nézte a telefont és a nyomtatványokat.

– Ezek mire jók?

– Sok férfi nem is tudja, mi a tiszteletlenség, manipuláció. A szülőknél, az iskolákban, a médiában pontosan az ellenkezőjét tanulják – úgy tűnik. Mielőtt megölnéd őket, bizonyosodj meg róla, hogy egyszer ezekről értesülnek… Elküldöd a médián keresztül, leveleket, és ezeket a lapokat is odaadod nekik. Ne legyen mentségük, hogy nem értették a szabályokat. Egy idő után meglátogatod őket, s ha még mindig tiszteletlenségben élnek, akkor teszed, amit mondtam.

Az angyal nézegeti a listát. Elég hosszú. Sok példával, magyarázattal. A párkapcsolatban ezek a tiszteletlenség meghatározói. Példák:

Figyelmetlenség, félbeszakítás, érdektelenség vagy nem figyel oda, mikor a másik beszél, apró gúnyos vagy szarkasztikus megjegyzések, lekezelő hangnem vagy hanghordozás, fásultság, közömbös reakciók, „csak vicceltem” jellegű szurkálódások, rendszeres, bántó kritika, másik érzéseinek semmibevétele, passzív-agresszív viselkedés, manipuláció, cinizmus, lenéző megjegyzések, enyhe szégyenítés vagy hibáztatás, állandó védekezés vagy támadó hozzáállás (kombativitás), mindenből vita lesz jelenség, az igazság keresése helyett a győzelem hajszolása, másik szándékos félreértése vagy kiforgatása, érvelés helyett személyeskedés, hibakeresés, múltbeli sérelmek gyakori felhánytorgatása, üzenetek ignorálása, közösségi médiában másokkal flörtölés, online titkolózás vagy kettős élet, nyilvános megszégyenítés vagy lejáratás a neten, online kontroll, nyílt sértegetés vagy kiabálás, verbális bántalmazás, rendszeres hazudozás, szándékos megalázás mások előtt, megcsalás, pénzügyi becsapás, érzelmi zsarolás, gaslighting, érzelmi bántalmazás, fizikai bántalmazás, teljes kontroll a másik felett, kapcsolat teljes leuralása, pszichológiai terror, félelemben tartás…

– Húha! Ezt nem lesz könnyű bemagolni, alkalmazni… – néz kérdőn Istenre.

– Igen. Az oda is le van írva. Ha valaki nem akarja azt megtanulni, ott van egy megérzés. Figyeljen arra, és akkor tudni fogja. A megérzést felismeri, ha a listában bármelyik tiszteletlenség ismerős.

– És miért csak a férfiak? A nőkhöz másvalakit küldesz?

– Nem küldök nekik senkit. Ha ez a férfiprobléma megoldódik, akkor a nők maguktól alkalmazkodnak. Most menj!

Az angyal még kérdezett volna, de a parancs az parancs. Leszállt a földre azzal az üzenettel, hogy:

„Tiszteletlenség megtűrése egyenlő halál!”

A férfiak, akiknek odaadta, átküldte a listát, nagy meglepetten kérdezgették:

– De ezek közül sok nem számít normális viselkedésnek? Van itt néhány nyilvánvaló tiszteletlenség, de mindegyik az? Mindegyikért halál jár?

– Igen. Nem szívesen csinálom, de ez a parancs. A lényeg az, hogy ha nem tűritek el, utasítsátok el az ilyen viselkedést, akkor nem történik semmi baj.

Mikor néhány hónap múlva visszajön ellenőrzésre, elvévezi a férfiakat. De azok közül sokan megpróbáltak hazudni, üzeneteket is töröltek bizonyíték eltüntetése céljából. Az angyal egyet csettintett. A férfiak már a kérdésekre sem tudtak hazudni, az üzenetek pedig visszatértek a telefonra.

– Ez mi az? Hány üzenetet küldtél ennek a nőnek? Az nem is válaszolt semmit.

– Te miért hagyod, hogy kiabáljon veled?

– A hátad mögött kibeszélt téged. Miért vagy még vele?

És így tovább…

Lehet, nem tudták, hogy őt nem lehet becsapni, ezért adott még egy esélyt. Azért néhány férfi kérdezősködött:

– Hogy oldjuk meg ezt? Van erre egy becsületes megoldás? Igazán nem tudom, mit kellene tegyek.

Az angyal ilyenkor már automatikusan rávágta:

– Igazán nem tudom.

– Nem tudnád megkérdezni Istent?

– Értem a kérdést, de nem lehet. Addig nem mehetek vissza, míg le nem róttam büntetésem.

Ő is valamikor férfi volt, és eltűrte a végtelenségig a tiszteletlen viselkedést. Most pedig ölnie kell, újra és újra.

Mikor visszatér, már türelme fogytán van:

– Hányszor nem vette fel a telefonodat? Miért mind hívogatod, és küldöd az üzeneteket?

– Hát…

Már nem volt kegyelem. Suhant a kasza.

– Előtted csókolózott más férfival?

És már le is csapott.

– Hányszor hívtad fel, és nem jött fel a lakásodra? Háromszor?

– Nem, négyszer. – mondja megszeppenve az egyik.

– S felment?

– Fel.

– S mi lett?

– Semmi.

– Semmi? – s már emeli a kaszát.

– Várj! Várj! Nézd, már nincs a kontaktjaim között. Már elment a kedvem tőle. Miért kell valakit ilyen sokáig kérlelni? – hadar gyorsan a férfi.

– Rendben. Szerencséd, hogy nem jöttem hamarabb.

De egy másik szerencsétlen a soron:

– Hányszor nézett így rád, és nem tettél semmit?

– Kétszer.

És csapott le a kasza.

Hulltak a férfiak, mint a legyek. Az angyal sem sejtette, hogy ilyen sok munkája lesz. Egy idő után már olyanokat is meglátogatott, akiknek nem adott listát. Sejtette, hogy valahonnan ismerik annak tartalmát. És azoknak sem kegyelmezett.

Ahogy tette a halálos látogatásokat, nagy ritkán meglepődött, hogy igenis, vannak férfiak, akik valahogy tudják kezelni a helyzetet. Míg mások egyszerűen félretették a listát, és nem merészkedtek a nők közelébe sem.

– Még próbálkozzatok. Vagy féltek?

– Én nem a nőktől félek, hanem a kaszától. Hátha félreértelmezek valamit? Hátha nem veszem észre a tiszteletlenséget? – mondja az egyik.

– Én, akikkel találkozgatok, azok túl kombatívek. Addig ellenkeznek, hogy már nem is tudom, mit mondjak. Ha felhívom a figyelmüket, vagy kitör a hiszti, vagy pedig egyszerűen leghostingolnak. – siránkozik a másik.

– Nekem már többen is hazudoznak, de nem merem azt mondani, hogy észrevettem, hogy hazudnak. Az egyik banánt szed egész héten, a másikat meglátogatta valaki Franciaországból, a harmadik készül Oxfordba… Én meguntam. – a másik.

– A tiszteletlen nőknek miért nem jár büntetés?

Ilyenkor gondolkozott egy kicsit:

– Nekik is jár, de csak közvetetten. Vagy halott férfit kapnak meg, vagy senkit.

Ezek tényleg feladták. Ezekhez vissza sem tér többet. Csak az zavarja, hogy rengetegen vannak. De most már Isten szolgálói lesznek. Az a fontos.

Eltelt több tíz év, és a tiszteletlenség angyala visszatér a mennybe.

Ez nem világvége történet. Ez világvége történelem. Ez már megtörtént.

Nézzünk körül: a kocsmák, az edzőtermek, a hegyek valamikor a férfiak templomai voltak. Itt gyűltek össze, vicceket mesélve, hahotázva, sokszor jó kedvvel. Megbeszélték a világot, s a nőket. A közös, spontán táncolásnak is vége. A táncparketteket mindenhol nők lepik el.

A mostani kocsmák, edzőtermek – legalábbis azok, amiket be nem zártak – és a hegyek mind tele vannak nőkkel. Kevés férfi él már. Azok közül sok otthon állította fel saját kocsmáját, edzőtermét, szórakozóhelyét.

A városok tele vannak két lábon járó, halott férfiakkal. Kihalt belőlük az élet. S velük együtt a városokból is. Ritkaság most már a férfi. A kasza elbánt velük. Így vagy úgy.

Egy összehangolt világban a férfi dolgozik, teremt, dönt, elenged, újrakezd.
A nő pedig támaszt ad, szépséget teremt, életet hordoz.
Ez nem gyengeség, hanem az egyik legerősebb erő a világon.

De nem volt összehangolt világ.

A férfi csak azt hallotta:
– "Ne légy vezető. Ne légy erős. Ne légy büszke. Ne légy felelős."

A nő pedig:
– "Versenyezz! Legyél keményebb, mint a férfi! Hagyd el a lágyságot, az úgyis gyengeség!"

Kifordult a világ. Ezért kellett végezni vele.

Hogyan tovább?

Nem tudni.
A világvégek azért vannak, hogy valami új szülessen.
De az sok idő.